Såld

Kyrkvaktarvägen 1, Fjällsta

Slutpris
1 200 000 kr
Boarea / Biarea / Tomtarea
160 / 12 / 984 m²
Rum
5 R.O.K. varav 3-4 sovrum
Typ
Friliggande villa
Upplåtelseform
Friköpt
Byggår
1978

Välskött villa på mysig hörntomt i Fjällsta!

På en grönskande hörntomt i mysiga Fjällsta finner ni denna flexibla villa som bara väntar på någon som vill njuta av solen på altanen, att samla vännerna i det rymliga köket eller njuta av lugnet vid Sundsjön!

På den inglasade altanen kan ni njuta av utemiljön från tidig vår till sen höst. Att sedan den öppna altanen är placerad i bästa solläget med trappa direkt ner på gräsmattan gör bara saken bättre.

Det är en välskött villa som välkomnar in i hallen som sammanlänkar de flesta rummen. Köket från Marbodal känns genomtänkt med gott om förvaring och arbetsyta, för att inte tala om den rymliga matplatsen som inviterar till middagsbjudning vilken dag i veckan som helst!

I dagsläget finns det 3 st sovrum men också ett oinrett rum på övervåningen som går att inreda efter eget tycke smak, ett sovrum, kontor eller kanske ett träningsrum? På övervåningen finns även ett trevligt allrum och ett förråd. Badrummet är rymligt och bekvämt med duschkabin. Värmepumpen byttes 2017 och plåttaket lades om 2016. De flesta fönster byttes till 3-glas 2014. Helt enkelt ett bra boende med flera tunga poster som nyligen är åtgärdade!

I Fjällsta bor du i ett mindre samhälle med bullerbykänsla och fin badplats vid Sundsjön. Skola och service finns i Gällö 10 min bort med bil, till Brunflo tar det ca 15-20 min.

Välkommen med er visningsanmälan!

Sara Näslund

Reg. fastighetsmäklare
Visa alla 30 bilder

Kostnadsfri värdering

Hör av dig! Vi återkommer så snart vi kan.

Kunde inte skicka. Var vänlig kontrollera att alla obligatoriska fällt är ifyllda.
Skickar, var god vänta...
Formuläret har skickats!
Ett fel uppstod, försök igen eller kontakta oss via e-post eller telefon.